مقالات

مواد اولیه چوب پلاست

مواد اولیه چوب پلاست
Rate this post

مواد اولیه چوب پلاست

چوب پلاست را می توان یکی از پر کاربرد ترین متریال های مورد استفاده در دکوراسیون به شما رفتن و به قطع می توان گفت بسیاری از محصولاتی که امروزه در گوشه و کنار فروشگاه ها یا خانه ها مشاهده می کنیم از چوب پلاست است. اما چوب پلاست چیست و از چه چیزی ساخته می شود ؟ ما در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل شما را با مواد اولیه چوب پلاست آشنا کنیم پس با ما همراه باشید با مواد اولیه این محصول به طور کامل آشنا شوید.

چوب پلاست چیست ؟ (مقایسه کیفیت متریال برند ها)

اینکه چوب پلاست چیست بر اساس مواد اولیه آن به طور کامل مشخص می شود پس در حقیقت شما در این مطلب با چوب پلاست به طور کامل آشنا می شوید. اما خوب است که یک تعریف ساده از چوب پلاست در این مطلب ارائه کنیم و شما را با آن اشنا کنیم. به طور کلی می توان گفت که چوب پلاست چیزی بین چوب و پلاستیک است و در ساخت آن از هر دو محصولات استفاده می شود. 

به همین علت چوب پلاست یکی از محصولات با کیفیت در عصر امروزی است چرا که هم ویژگی های چوب را داراست و هم به علت پلاستیکی بودن از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. در ادامه در خصوص مواد اولیه چوب پلاست بیشتر توضیح خواهیم داد.

ما در ادامه بین کیفیت مواد مورد استفاده مختلف تفکیک قائل خواهیم شد و مواد با کیفیت تر را معرفی می کنیم اما شما می توانید برای مقایسه کیفیت برند ها و البته قیمت آن ها از طریق لینک رو به رو اقدام نمایید : چوب پلاست

5 ماده اصلی و اولیه چوب پلاست

باید گفت که هرچند در این جا نام 5 ماده آورده شده است اما در حقیقت چوب با یکی از پلاستیک های زیر که نام برده شده است ترکیب می شود در آخر این محصول با 2 ماده اولیه چوب پلاست ساخته می شود.

آرد چوب

ماده اصلی که همیشه در ساخت چوب پلاست ثابت می باشد بدون شک ارد چوب است. در گذشته مواد چوبی که در ساخت محصولات چوبی اضافه می آمدند از بین می رفتند چرا که کسی کاربردی برای آن ها سراغ نداشت و در حقیقت این ماده مهم طبیعی از بین می رفت. اما با ساخت چوب پلاست این مشکل حل شد.

در ساخت چوب پلاست آرد چوب که از اضافیات چوب به دست می آید مورد استفاده قرار میگیرد اما همانطور که حدس میزنید این آرد باید به کمک یک ماده دیگر به چسبیدن این آرد کمک کند و از این روست که مواد پلاستیکی زیر به عنوان مواد اولیه چوب پلاست به کار گرفته می شود.

مواد اولیه چوب پلاست

پلی اتیلن

این محصول را می توان یکی از پر کاربرد ترین پلیمر ها در زمینه صنعت به شمار آورد که به علت فرم پذیر بودن آن در ساخت کامپوزیت های چوب پلاست نیز کاربرد زیادی دارد. خوب است بدانید که پلی اتیلن بسیار آسان فرم می گیرد بخش اعظمی از ساخت چوب پلاست را به عنوان مواد اولیه کفپوش و نماپوش به خود اختصاص می دهد.

پی وی سی (پلی وینیل کلراید)

پی وی سی را می توان یکی از ارزشمند ترین پلیمر های صنعتی به شمار آورد که در زمینه ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد و بدون شک این از کیفیت بالای آن نشئت میگیرد. خوب است بدانید که پی وی سی در چوب پلاست نیز به کار می رود و نه تنها در ساخت انواع کف پوش و نما پوش و … استفاده می شود بلکه در ساخت در و پنجره چوب پلاست نیز کاربرد زیادی دارد.

پلی پروپوپلین

پلی پروپلین که از پلیمر های گرما نرم به شمار می رود وقتی حرارت می بیند به خوبی فرم می پذیر و از این رو در ساخت کامپوزیت های چوب پلاست از آن استفاده می شود. در عین حال این محصول از سفتی زیادی برخوردار می باشد و خبر از استحکام بالای آن می دهد که مقاومت آن بیشر می باشد.

ABS استریل بوتادین اکریلونیتریل

از دیگر مواد اولیه چوب پلاست می باشد که به علت کیفیت خوب و قیمت مناسب خوب در مواد اولیه تمامی صنایع جا دارد. این محصول نیز در زمده گرما نرم ها به شمار می رود و از این رو فرم پذیری خوبی دارد. قیمت مناسب این محصول باعث می شود که کامپوزیت های چوب پلاست با این محصول از قیمت بهتری برخوردار باشند.

مواد اولیه چوب پلاست

آرد چوب که از هر نوع چوبی می تواند به دست آمده باشد طی یک فرآیند شیمیایی با هر یک از پلیمر های فوق ترکیب می شود و در آخر کامپوزیت چوب پلاست را برای شما به همراه دارد.

چرا چوب پلاست ؟

چوب پلاستیک با وجود پلاستیکی بودن یک از با کیفیت ترین محصولات در دست است و حتی از محصولاتی مانند ام دی اف نیز بهتر است. مزایا این محصول به این شرح می باشد :

  • مقاومت فیزیکی بالا
  • وزن سبک و اجرا و نصب ساده تر
  • ضربه پذیری بالا
  • ضد آب و گرد غبار بودن
  • جذب رطوبت کم
  • قیمت مناسب
  • دوست دار محیط زیست بدون نیاز به قطع مجدد چوب

چرا در ساخت چوب پلاست از پلاستیک استفاده می شود ؟

پلیمر ها مواد چسبنده ای هستند که مولکول های آن ها به شدت به هم نزدیک هستند. آرد چوب به موادی نیاز دارد که به خوبی بتواند ریز ترین ذرات چوب را نیز بهم بچسباند و نزدیک هم نگه دارد و از این رو در مواد اولیه چوب پلاست باید از پلاستیک و پلیمر ها استفاده شود.

مواد اولیه چوب پلاست

چرا چوب پلاست ارزان تر می باشد ؟

ارزان بودن این محصول از بی کیفیت بودن آن و پایین بودن کیفیت مواد اولیه چوب پلاست نشئت نمی گیرد بلکه به دو علت است :

  1. این محصول از اضافیات چوب ساخته می شود که بدون شک در بازار از قیمت کمتری نسبت به تنه های کامل چوب برخوردار است.
  2. پلاستیک ها فراوانی بیشتری دارند و باعث می شود که قیمت این محصول در نهایت پایین تر بوده و به صرفه باشد.

آیا مواد اولیه پلاستیکی باعث بی کیفیت تر شدن چوب پلاست می شوند ؟

اگر نگاهی به مزایا چوب پلاست بیاندازید به خوبی متوجه می شوید که این محصول بدون شک از بهترین محصول های پیش روی شما خواهد بود و کیفیت آن به خوبی با محصولات بسیار گران تر نیز رقابت می کند. پس در خصوص کیفیت این محصول نگران نباشد.

در این مطلب سعی کردیم تا در خصوص مواد اولیه چوب پلاست اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم که امیدواریم مفید بوده باشد.

آیا مواد اولیه چوب پلاست بی کیفیت است ؟

ارزان تر بودن مواد اولیه چوب پلاست نه تنها موجب بی کیفیتی آن نمی شود بلکه بدون شک یکی از بهترین و با کیفیت ترین کامپوزیت ها را می سازد.

آیا در ساخت چوب پلاست از چوب نیز استفاده می شود ؟

بله در ساخت چوب پلاست ارد چوب یکی از مواد اصلی است.

قیمت چوب پلاست به چه صورت است ؟

لینک مقایسه قیمت چوب پلاست در این صفحه برای شما قرار داده شده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *